Historie

 

Stručná

Kapelu zakládá Meloun s Jarinem v březnu 2007 v Modré klubovně na Praze 4.

Na podzim se k nim přidává Vodry a kapela může konečně plnohodnotně zkoušet ve složení Jarin (zpěv, kytara), Vodry (baskytara), Meloun (bicí).   

Kapela svou hudbu prohlašuje za melodický punk-rock a jako svou základnu si vybírá Braník, poblíž kterého všichni bydlí.

Začátkem roku 2010 přichází do kapely druhý kytarista Dída, který tak dodává kapele hutnější zvuk.   

 

Nestručná

Úplnou historii můžeme začít datovat od roku 1994. V tom roce se spolu seznámili Jaroslav“Jarin Kalin“Kadlec a Miloš“Meloun“Kubík. Někdy v té době také Jarin vymyslel svou úplně první písničku. Byla to píseň Samson, byla na tři akordy a Jarin v ní zpíval o své sestře, která mu v té době posloužila k inspiraci. Tak trochu paradoxem je, že Jarin v té době neuměl ani trochu hrát na kytaru, svůj Samson kompletně zrealizoval až později.

   V druhé polovině devadesátých let Jarin koketoval s myšlenkou založit si kapelu. V té době si začal kupovat první desky Tří sester a Alkeholů, propukla u něj vášeň do české punkrockové scény. S jasnou vizí punkové kapely se do toho pustil Jarin s kamarádem Jakubem“Skobou“Prchlíkem až v roce 2002. V tom roce dali život pražské “bytové“ kapele M.H.D. (Městem hledaní dementi). Bytové proto, že jednou se zkoušelo v bytě Skoby a jindy zas v bytě Jarina. Skupina si od začátku dělala své písně, avšak potýkala se s jedním problémem. V té době už na pražské punkové scéně působila kapela s velmi podobným názvem, o které Skoba s Jarinem při zakládání nevěděli. Byla to kapela MHD (Malá hudební deformace). Krom významu bylo viditelným rozdílem to, že Dementi měli za každým písmenem tečku. Přesto se Dementi rozhodli, že své působení přesunou do jižních Čech, kde měl Jarin poblíž Českých Budějovic v obci jménem Žimutice chalupu. Ještě v roce 2002 se k M.H.D. přidává kytarista Ronald a zpěvák Honza Exot. Později ale Skoba z nedostatku času odchází a místo muziky se věnuje práci se dřevem. Za Skobu přichází Ronaldův bratranec Pepa Musel, protože musel. Skupina tak začíná nově zkoušet ve složení Exot (zpěv), Jarin (kytara), Ronald (kytara), Pepa (bubny). Později se jako stálý člen souboru připojuje Písečák Jindra Kropáček. Ne vždy se ale kapela sešla celá, a tak se někdy nehrálo v kompletním počtu.

   Za svou působnost kapela natočila několik demo kazet a v létě 2007 nahrává demo CD Copak to by nebylo to nejhorší v sestavě Exot (zpěv), Jarin (zpěv, kytary), Jindra Kropáček (bicí), Ronald (sbory, bicí). Skoba se objevuje v roce 2005 na nahrávce Povídání o Vltavě od country punkového projektu TPOSAAN (Tátovy ponožky odešly samy a ani nepozdravily), na kterém se podílí hrou na klávesy, zpěvem i autorsky. Projekt TPOSAAN založil v roce 2003 Jarin se svou sestřenicí Terezou“Trabant“Tajrychovou a mají zatím na kontě tři demosnímky.

   V roce 2003 se Jarin seznamuje s Tomášem“Vodrym“Vodrážkou. Po pravidelných alkoholových dýchánkách se dostaví nápad založit společně kapelu. Společně sice napíší několik písniček, ale k samotné realizaci je ještě daleko. Později vytvoří duo Repelent (následně Dehet), ale ani to se nedočká nějaké slávy, a tak Jarin přesouvá Dehet opět do jižních Čech, kde pod tímto názvem s Ronaldem nahrává metalovou píseň Síla lásky. Dehet se ještě stačí proměnit v roce 2007 na black metalový projekt The Hett, ale brzy zaniká.

   Ještě v roce 2005 zakládá na škole Jarin se svým spolužákem Dr.Ličiakem kytarové duo Stykač, se kterým hrají na narozeninách a po chalupách. Repertoár Stykače byl tvořen především převzatými věcmi. Avšak s koncem společné studie obou aktérů, končí i Stykač.

   Ke zlomu dochází v březnu 2007, kdy Meloun začíná s Jarinem zkoušet v Modré klubovně na Praze 4. Ta se tak díky Melounově snaze stává jejich stálou zkušebnou. Brzy se zrodí i název pro kapelu - Zlatý déšť a první tři písně: Ani dneska ani za tejden, Dnešní zkratky a Jenže vona řekla au. Na podzim Jarin kontaktuje Vodryho, který si hned kupuje baskytaru a připojuje se ke kapele. Zlatý déšť tak začíná hrát ve složení Jarin (zpěv, kytara), Vodry (baskytara), Meloun (bicí). Na rozdíl od M.H.D. nehraje Zlatý déšť syrový punk, ale snaží se propojit více žánrů, a tak se během jednoho roku ve zkušebně objeví nástroje jako housle, cello, klávesy a skupina začíná experimentovat. Nakonec stejně vítězí klasický model: kytara, basa, bicí, ale ostatním nástrojům se Zlatý déšť úplně nebrání a občas si přizve hosty.

   Dalším výrazným bodem je propojení Zlatého deště s Martinem Pupem, který se výrazně podílí na propagaci kapely. Dále pořizuje první zvukové a video záznamy. Skupině je plně nápomocen a příležitostně si zahraje na kytaru, nebo zazpívá.

Začátkem roku 2010 se ke kapele přidává druhý kytarista Michal"Dída"Dinda, který tak dodává kapele hutnější zvuk.   

 

 

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.